top of page

 

JAK DBAĆ O AKCESORIA STONE STORY?

 

 

Wszystkie projekty Stone Story wykonujemy ręcznie z ogromną dbałością o każdy detal. Nasze akcesoria powstają z kamieni naturalnych, pereł, metali, szkła i minerałów, a one wszystkie miewają szczególne potrzeby.

Aby zachować ich piękno na lata, staraj się przestrzegać kilku prostych zasad: 

/ Pamiętaj, że naturalne kamienie, minerały i metale nie lubią perfum, kremów czy kosmetyków do włosów. W połączeniu z nimi tracą blask, mogą reagować osłabieniem koloru, a w przypadku metali - korozją. Staraj się więc zakładać biżuteryjne dodatki po zakończeniu makijażu, stylizacji i lakierowaniu włosów.

/ Ręcznie wyplatane akcesoria do włosów są elastyczne i z łatwością dostosowują się do fryzury, należy jednak wyginać je bardzo delikatnie, aby nie wyłamać żadnego elementu.

/  Ozdoby na głowę i kolczyki wykonujemy z mosiądzu, miedzi, srebra lub złoconego srebra. Z czasem mogą ciemnieć, uzyskując efekt starej biżuterii. Stan ten może ulec przyspieszeniu z powodu kontaktu z perfumami, podwyższonej wilgotności powietrza lub wysokich temperatur. Jest naturalny proces na który nie mamy wpływu i nie podlega on reklamacji.

/ Dobrze jest przechowywać nasze ozdoby w pudełkach Stone Story, które ochronią je przed kurzem, słońcem, splątaniem i zgnieceniem.

bottom of page