top of page

O NAS

Pracownia Stone Story narodziła się z pasji do rękodzieła,  szacunku do tradycyjnego złotnictwa i najszczerszej radości z tworzenia rzeczy pięknych własnymi rękami.

20230807_130846.jpg
20230415_175114_edited.jpg

O NAS

DESIGN

W naszych projektach łączymy klasykę, efektowne linie, piękno naturalnych materiałów i  niepowtarzalny charakter metali wydobywany w wyniku nieustających eksperymentów z ich fakturą i kształtem. Cenimy proste formy i minimalistyczne detale, ale bliskie nam są również odważniejsze projekty.  Inspiracje czerpiemy z natury, kochamy organiczne kształty. Bardzo często jednak początkiem pracy są naturalne perły i kamienie - to ich struktura, barwa czy kształt decydują o formie jaką nadamy metalom i finalnej biżuterii.

 

 

 

MATERIAŁY

 

Jakość materiałów ma dla nas ogromne znaczenie. Nasze ozdoby i biżuteria powstają ze szlachetnych metali, naturalnych kamieni i pereł słodkowodnych, które sprowadzamy z miejsc będących gwarancją jakości, lokalnego rzemiosła i ich naturalnego pochodzenia. 

 

RZEMIOSŁO

 

Biżuteria Stone Story to efekt ręcznej pracy w oparciu o tradycyjne techniki złotnicze. Wszystkie projekty wykonujemy ręcznie z dbałością o najmniejszy detal.  Możesz mieć pewność, że każda ozdoba wyszła spod naszych rąk, a najdrobniejsza gałązka została misternie przez nas wypleciona.

 

 

 

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

Produkujemy lokalnie, w naprawdę niewielkiej skali. Nasza mała, rodzinna pracownia mieści się na Mazowszu. To tutaj powstają nasze dodatki  - od projektu po ich ręczne wykonanie. Świadomie unikamy nadprodukcji. Biżuteria powstaje na zamówienie i nie mamy zapasów magazynowych. Metale z których tworzymy biżuterię poddajemy recyclingowi. 

20230807_132935.jpg

Nazywam się Kasia Macierzyńska i od kilku lat tworzę markę Stone Story. Odpowiadam za projekty i ich ręczne wykonanie. Mam wielkie szczęście, bo tworzenie biżuterii, które od wielu lat było moją pasją stało się moją pracą - pracą z przemyślanego wyboru i dla wielkiej satysfakcji.  

Jest mi bardzo miło, że tu jesteś!  Jeśli masz jakiekolwiek pytania - pisz lub dzwoń :) 

Jestem do Twojej dyspozycji!

Kasia 

bottom of page